УЗД і діагностика судин

КДК «Серце та судини» пропонує своїм пацієнтам сучасні методи уз діагностики судин, серця, мозку, кінцівок, органів черевної порожнини. Нижче Ви можете більш детально прочитати про кожного з методів, пропонованих нашою клінікою.

Ультразвукове дуплексне сканування (УЗД діагностика) судин, що живлять головний мозок

Сучасні ультразвукові діагностичні системи дозволяють прижиттєво, неінвазивним шляхом, оцінити анатомічні особливості і функціональний стан судин. Для практикуючого лікаря дуже важливо те, що інформація про стан судинного русла отримана при ультразвуковому дуплексному скануванні, в 98% випадків ідентична результатами контрастної селективної ангіографії.

УЗД діагностика в клініці проводиться на новітньому ультразвуковому сканері з високою роздільною здатністю - ACUSON S2000.

Безперечно, що якість і, отже, інформативність результатів дослідження залежить від рівня обладнання і професіоналізму лікаря-дослідника, який виконує узі діагностику судин.

Головний мозок людини забезпечується кров'ю з двох магістральних судинних басейнів. Це басейни сонних артерій, представлених правої і лівої загальними сонними артеріями, від яких відходять зовнішні і внутрішні сонні артерії. Внутрішні сонні артерії (права і ліва) входять в черепну коробку, де від них відходять передня, середня і задня мозкові артерії. Крім цього від них відходять і інші дрібні, але дуже важливі внутрішньомозкові гілки, наприклад очноямкові артерії та ін.

Басейн хребетних артерій представлений правою і лівою артеріями. Практичне значення має рівень входження цих артерій в хребетний канал. При високому входження - відзначається зменшення кровопостачання головного мозга.Ультразвуковое дуплексне сканування Ліва загальна сонна артерія бере свій початок безпосередньо від аорти, а права - від правого брахицефальной пучка. Хребетні артерії як ліва, так і права відходять від відповідних підключичних артерій.

Відтік крові від головного мозку забезпечується внутрішньомозковими і шийними (включаючи яремні) венами. Порушення венозного відтоку нерідко є безпосередньою причиною виникнення клінічної симптоматики (головні болі, важкість у голові, запаморочення та ін.).

При дуплексной ультразвукової діагностики судин за допомогою лінійного датчика лікаря-досліднику надається можливість отримати заморожене в режимі 2Д зображення судини і, одночасно при використанні імпульсного і кольорового Доплера, оцінити спектр кровотоку в даному посудині в реальному часі.

Таким чином такий вид діагностики судин, як дуплексне сканування дозволяє лікарю отримати інформацію про стан вище описаних судинних басейнах, а саме:

а) анатомічні особливості судин, включаючи їх діаметр;

б) вроджені аномалії судинного русла:

1. гіпоплазії - вроджений вузький (малого діаметра) посудину;

2. наявність патологічної звивистості судин;

3. наявність аневризм судин;

4. аномальне входження судин;

в) товщина судинної стінки і її цілісність (комплекс інтиму-медіа - КІМ);

г) наявність внутріпросветних утворень (атеросклеротичні бляшки, тромби і ін.);

д) швидкісні (систола-діастола) і спектральні характеристики кровотоку;

е) функціональний стан судин - діагностика спазму, реакції на медикаменти і т.д.

Ультразвукова дуплексная діагностика судин мозкового басейну показана всім пацієнтам з артеріальною гіпертензією, нейро-циркуляторної дистонією, людям з головними болями, запамороченнями, короткочасними втратами зору, погіршенням пам'яті, всім метеозалежним пацієнтам, всім пацієнтам з обтяженою спадковістю, всім пацієнтам з високим рівнем холестерину і порушеною толерантністю до глюкози, включаючи осіб молодого віку. Для оцінки стану мозкових судин, зокрема визначення ступеня їх ураження даний вид діагностики судин доцільно проводити хворим, які страждають на ІХС і переміжною кульгавістю.

Маючи в своєму розпорядженні такої інформації для кожного хворого можна підібрати індивідуальне лікування і в більшості випадків досягти бажаного результату. У разі виявлення патології вимагає хірургічної корекції (наявність судинних аневризм, гемодинамічні значущі стенози магістральних судин більше 70% і ін.) Хворі направляються до спеціалізованих медичних установ.

Ультразвукове дуплексне сканування периферичних судин (узд артерій нижніх кінцівок)

Дослідження артерій нижніх кінцівок принципово важливо у пацієнтів з болями в литкових м'язах, особливо якщо ці болі виникають при навантаженнях (прискорення кроку або тривалої ходьбі). Діагностика звуження судин або наявність атеросклеротичних бляшок, що перекривають просвіт судини, свідчить про порушення кровопостачання нижніх кінцівок. Дуже важливо, що метод дозволяє оцінити стан судинного русла на всьому протязі, починаючи від розгалуження клубовихартерій і закінчуючи дрібними гілками артерій на стопі.

У більшості хворих на цукровий діабет зустрічаються ураження макро- і мікросудинних русла. Тому у всіх пацієнтів з порушеним вуглеводним обміном загальноприйнятим є діагностика судин нижніх кінцівок.

Дуплексне ультразвукове сканування артерій нижніх кінцівок показано також хворим ІХС і хворим з артеріальною гіпертензією, у яких виражений атеросклероз судин мозкового басейну.

Слід зазначити, що до певної міри стенозирования артерій нижніх кінцівок, процес протікає безсимптомно. І лише при гемодинамічно значимому або поширеному стенозировании пацієнти починають пред'являти скарги. У зв'язку з цим ми настійно рекомендуємо це дослідження пацієнтам з високими рівнями холестерину, артеріального тиску і, що особливо актуально, кращим пацієнтам.

Дана узі діагностика уражень артерій нижніх кінцівок дозволяє своєчасно розпочати лікування і стабілізувати атеросклеротичний процес або, принаймні, істотно сповільнити темп його розвитку.

Ультразвукове дуплексне сканування (УЗД) ниркових судин

Відомо, що порушення кровопостачання нирки, тобто її ішемія, є безпосередньою причиною артеріальної гіпертензії (АГ). Така АГ називається вазоренальної. Слід зазначити, що при нирково-судинною гіпертензією, як правило, фіксується стабільно високий артеріальний тиск (АТ) і нерідко воно резистентності до антигіпертензивної терапії. Подібні АГ мають злоякісний перебіг.

Рання діагностика стенозирования ниркових судин має принципове значення, так як при тривалій ішемії нирки (понад три роки), страждає кюбель, тобто друга неуражена нирка. І в цих випадках хірургічне лікування не призводить до бажаного результату. А своєчасна хірургічна реконструкція ниркового кровотоку (в інтервалі трирічної тривалості АГ) сприяє повній нормалізації артеріального тиску у багатьох подібних хворих. Важливо відзначити, що в будь-якому випадку після хірургічного лікування АГ у цих пацієнтів має більш доброякісний перебіг і стає медикаментозно легше контрольованою.

Безсумнівно, узі діагностика стану ниркових судин показано всім хворим з високим рівнем артеріального тиску після 35 років, пацієнтам з резистентної АГ або недостатньо ефективно реагує на адекватне медикаментозне лікування, хворим зі злоякісним перебігом АГ і молодим особам з АГ з метою вилучення у них вродженої патології ниркових судин .

УЗД діагностика органів черевної порожнини

При узі діагностиці органів черевної порожнини надається можливість діагностики анатомічних особливостей, наявності патологічних змін і функціонального стану печінки, жовчного міхура, нирок, наднирників, селезінки, черевних лімфатичних вузлів і змін в черевній аорті.

Безсумнівно, що між органами і системами організму існують так звані, вісцеро-вісцеральні рефлекторні зв'язку. Таким чином, больові відчуття, що виникають наприклад в печінці або жовчному міхурі рефлекторно передаються в серце (гепато-кардіальний синдром, описаний С.П.Боткін). У зв'язку з цим з високим ступенем ймовірності можна припустити, що в складних або нетипових проявах клінічної симптоматики захворювання, достовірна інформація про стан інших органів і систем дозволить лікарю зробити б'ектівное висновок або, принаймні, врахувати все це комплексно при призначенні лікування.

Перш за все, це стосується пацієнтів страждають АГ, нейроциркуляторною дистонією, цукровий діабет. Тим не менш, ми рекомендуємо всім пацієнтам клініки пройти дане дослідження, бо наш досвід свідчить, що нерідко серйозна патологія протікає безсимптомно і виявлення її - це, безперечно, діагностична знахідка, як для хворого, так і для лікаря.

УЗД діагностика органів малого тазу

Узі діагностику органів малого таза ми рекомендуємо всім пацієнтам. Особливої ​​актуальності дане дослідження набуває у чоловіків після 40 років. Адже відомо, що аденома передміхурової залози у ряду чоловіків з АГ є безпосередньою причиною або потенціюють фактором розвитку АГ.

Пацієнтам з аденомою передміхурової залози, ми настійно рекомендуємо визначення простато-специфічного антигену (загальний PSA і вільний PSA) і консультацію лікаря-уролога У разі виявлення патології з боку органів малого тазу у жінок, після консультації в клініці вони направляються на консультацію до лікаря гінеколога.

УЗД діагностика щитовидної залози

Дослідження анатомічних особливостей, розмірів і утворень щитовидної залози у хворих з серцево-судинними захворюваннями дозволяє виключити або запідозрити її вплив на ту чи іншу кардиальную симптоматику. Перш за все, це стосується хворих з різними порушеннями серцевого ритму, АГ та ІХС.

У разі виявлення патологічних змін, другим етапом є оцінка функціонального стану залози, тобто її гормональної активності. З цією метою ми визначаємо рівень тиреотропного гормону (ТТГ). При відхиленні його від референтних значень, пацієнт направляється на консультацію до ендокринолога.

Адреса

Київ
вул. Хорива 3а
2 поверх,
кабінет 209 та 213

Графік роботи

Понеділок – п'ятниця
09:00 – 17:00

Субота, неділя – вихідний